Swiss Championships 2020 -

# Name W L RB B AV
1. Himmelberger Rolan 9 2 0 1 28
2. Recan Ercan 9 3 0 0 18
3. Tännler Beat 7 3 0 1 16
4. Thompson Thibaud 6 3 0 0 22
5. Vajzovic Almir 5 3 0 1 24
6. Alma Misja 5 3 0 1 23
7. Cebe Cevdet 5 3 0 0 16
8. Didisheim Patrick 5 3 0 0 9
9. Frigerio Stefan 5 3 0 0 7
10. Rindisbacher Marku 4 3 0 0 11
11. Büker Marcel 4 3 0 0 -1
12. Geng Roland 4 3 0 0 -2
13. Bühlmann Bernhard 3 3 0 1 3
14. Duruz Gérard 3 3 0 0 5
15. Zarbabyan Damien 3 3 0 0 2
16. Yildiz Mahmut 3 3 0 0 -6
17. Kürsteiner Bruno 2 3 0 1 -14
18. Weidner Michael 2 3 0 0 8
19. Kawkab Walid 2 3 0 0 -5
20. Michaelis Roland 2 3 0 0 -6
21. Anhalt Ullrich 2 3 0 0 -7
22. Kawkab Nadjib 2 3 0 0 -10
23. Zonza Elena 2 3 0 0 -16
24. Frey Werner 1 3 0 0 -2
25. Heilmann Alexander 1 3 0 0 -3
26. Kaiser Denise 1 3 0 0 -6
27. Kreienbühl Markus 1 3 0 0 -9
28. Städeli Andres 1 3 0 0 -13
29. Gholami Kaweh 1 3 0 0 -20
30. Benetti Marco 1 3 0 0 -21
31. Biland Fabiano 0 3 0 0 -8
32. Grünbaum Georges 0 3 0 0 -12
33. Déhon Nicolas 0 3 0 0 -14
34. Kälin René 0 3 0 0 -17
Countries / Ülkeler
Switzerland Switzerland 25
Germany Germany 7
Netherlands Netherlands 1
Italy Italy 1
12. Round : 18/10/2020 19:00
T1 Himmelberger 9 - 1 Recan Ercan
11. Round : 18/10/2020 17:00
T1 Recan Ercan 9 - 8 Tännler Beat
Sit-out : Himmelberger Roland
10. Round : 18/10/2020 15:00
T1 Himmelberger 9 - 6 Recan Ercan
Sit-out : Tännler Beat
9. Round : 18/10/2020 02:00
T1 Tännler Beat 9 - 6 Alma Misja
T2 Vajzovic Almi 5 - 9 Recan Ercan
T3 Thompson Thib 5 - 9 Himmelberger
8. Round : 17/10/2020 00:00
T1 Himmelberger 1 - 9 Recan Ercan
T2 Frigerio Stef 6 - 9 Thompson Thib
T3 Tännler Beat 9 - 5 Cebe Cevdet
T4 Vajzovic Almi 9 - 7 Didisheim Pat
Sit-out : Alma Misja
7. Round : 17/10/2020 21:00
T1 Recan Ercan 9 - 7 Tännler Beat
T2 Didisheim Pat 6 - 9 Himmelberger
T3 Frigerio Stef 9 - 3 Büker Marcel
T4 Alma Misja 9 - 2 Geng Roland
T5 Bühlmann Ber 7 - 9 Cebe Cevdet
T6 Rindisbacher 7 - 9 Thompson Thib
Sit-out : Vajzovic Almir
6. Round : 17/10/2020 20:00
T1 Tännler Beat 9 - 6 Geng Roland
T2 Didisheim Pat 9 - 0 Frigerio Stef
T3 Himmelberger 5 - 9 Recan Ercan
T4 Yildiz Mahmut 5 - 9 Cebe Cevdet
T5 Duruz Gérard 7 - 9 Büker Marcel
T6 Kürsteiner B 1 - 9 Vajzovic Almi
T7 Zarbabyan Dam 5 - 9 Rindisbacher
T8 Thompson Thib 9 - 6 Alma Misja
Sit-out : Bühlmann Bernhard
5. Round : 17/10/2020 18:00
T1 Alma Misja 7 - 9 Himmelberger
T2 Vajzovic Almi 6 - 9 Tännler Beat
T3 Geng Roland 9 - 8 Zarbabyan Dam
T4 Bühlmann Ber 8 - 9 Didisheim Pat
T5 Büker Marcel 7 - 9 Recan Ercan
T6 Anhalt Ullric 6 - 9 Yildiz Mahmut
T7 Zonza Elena 0 - 9 Rindisbacher
T8 Michaelis Rol 1 - 9 Cebe Cevdet
T9 Frigerio Stef 9 - 4 Kawkab Walid
T10 Duruz Gérard 9 - 7 Weidner Micha
T11 Thompson Thib 9 - 0 Kawkab Nadjib
Sit-out : Kürsteiner Bruno
4. Round : 17/10/2020 16:00
T1 Büker Marcel 6 - 9 Alma Misja
T2 Himmelberger 9 - 1 Frigerio Stef
T3 Geng Roland 9 - 8 Kawkab Walid
T4 Didisheim Pat 9 - 2 Anhalt Ullric
T5 Kürsteiner B 4 - 9 Bühlmann Ber
T6 Vajzovic Almi 9 - 0 Zonza Elena
T7 Yildiz Mahmut 6 - 9 Recan Ercan
T8 Weidner Micha 7 - 9 Tännler Beat
T9 Rindisbacher 9 - 6 Heilmann Alex
T10 Gholami Kaweh 0 - 9 Michaelis Rol
T11 Cebe Cevdet 9 - 1 Benetti Marco
T12 Kaiser Denise 0 - 9 Thompson Thib
T13 Duruz Gérard 9 - 4 Kreienbühl M
T14 Frey Werner 7 - 9 Kawkab Nadjib
T15 Städeli Andr 4 - 9 Zarbabyan Dam
3. Round : 17/10/2020 03:00
T1 Büker Marcel 9 - 6 Anhalt Ullric
T2 Alma Misja 9 - 0 Didisheim Pat
T3 Kürsteiner B 1 - 9 Frigerio Stef
T4 Zonza Elena 0 - 9 Himmelberger
T5 Cebe Cevdet 5 - 9 Tännler Beat
T6 Kawkab Walid 9 - 6 Kreienbühl M
T7 Duruz Gérard 8 - 9 Bühlmann Ber
T8 Yildiz Mahmut 9 - 4 Michaelis Rol
T9 Kawkab Nadjib 2 - 9 Weidner Micha
T10 Zarbabyan Dam 9 - 6 Kaiser Denise
T11 Geng Roland 9 - 6 Frey Werner
T12 Vajzovic Almi 9 - 0 Benetti Marco
T13 Recan Ercan 9 - 0 Gholami Kaweh
T14 Kälin René 5 - 9 Thompson Thib
T15 Biland Fabian 8 - 9 Städeli Andr
T16 Heilmann Alex 9 - 2 Déhon Nicola
T17 Rindisbacher 9 - 7 Grünbaum Geo
2. Round : 16/10/2020 00:00
T1 Alma Misja 9 - 0 Yildiz Mahmut
T2 Frigerio Stef 9 - 3 Recan Ercan
T3 Vajzovic Almi 8 - 9 Himmelberger
T4 Zarbabyan Dam 6 - 9 Büker Marcel
T5 Kürsteiner B 9 - 4 Cebe Cevdet
T6 Didisheim Pat 9 - 6 Duruz Gérard
T7 Anhalt Ullric 9 - 4 Kawkab Walid
T8 Zonza Elena 9 - 3 Kreienbühl M
T9 Michaelis Rol 9 - 7 Biland Fabian
T10 Heilmann Alex 4 - 9 Frey Werner
T11 Städeli Andr 3 - 9 Weidner Micha
T12 Déhon Nicola 4 - 9 Bühlmann Ber
T13 Kaiser Denise 9 - 1 Grünbaum Geo
T14 Kawkab Nadjib 9 - 3 Kälin René
T15 Benetti Marco 3 - 9 Geng Roland
T16 Thompson Thib 7 - 9 Gholami Kaweh
T17 Tännler Beat 9 - 7 Rindisbacher
1. Round : 16.10.2020
T1 Thompson Thib 7 - 9 Kürsteiner B
T2 Frey Werner 7 - 9 Recan Ercan
T3 Heilmann Alex 7 - 9 Zarbabyan Dam
T4 Städeli Andr 6 - 9 Kawkab Walid
T5 Kawkab Nadjib 7 - 9 Büker Marcel
T6 Rindisbacher 6 - 9 Alma Misja
T7 Cebe Cevdet 9 - 2 Kälin René
T8 Kaiser Denise 7 - 9 Himmelberger
T9 Grünbaum Geo 7 - 9 Frigerio Stef
T10 Déhon Nicola 7 - 9 Yildiz Mahmut
T11 Benetti Marco 9 - 7 Tännler Beat
T12 Weidner Micha 8 - 9 Anhalt Ullric
T13 Vajzovic Almi 9 - 5 Gholami Kaweh
T14 Michaelis Rol 5 - 9 Duruz Gérard
T15 Geng Roland 6 - 9 Didisheim Pat
T16 Biland Fabian 4 - 9 Kreienbühl M
T17 Bühlmann Ber 4 - 9 Zonza Elena

Share